Комбайн роторний причіпний “ROS-2”


Бердянські жатки

Роторний комбайн “ROS-2” скошує зелені сіяні та природні трави, кукурудз та інші культури, одночасно подрібнює та завантажує в транспортний засіб подрібнений грубоструктурний зелений корм, який використовується для безпосередньої годівлі худоби.

ОПИС

Модернізація системи подрібнення проведена шляхом встановлення на конструкцію леза ножів у кількості шести штук, а в конструкції рами - протиріжучої пластини, що дає змогу підвищити ступінь подрібнення фракції.Комплектація шинами низького тиску дає змогу проводити збирання зеленої маси на перезволожених грунтах без пошкодження кореневої системи багаторічних трав. Конструкція силосного короба безпечна від додаткового підривання, інтенсивної евакуації та створення спрямляючих ростових потоків, збільшення фактичної вартості транспортного заробітку за одночасного зниження вартості зеленого корму.  Серед переваг комбайна простота в експлуатації та висока надійність. Оператор машини може виконувати піднімання й опускання різального апарата з кабіни, точно налаштовуючи положення силосопроводу та подвійного навісу.

 

1. Козирьок силосопроводу. Силосопровід з горловиною кормозбирального комбайна ROS-2

Призначений для створення напрямку руху подрібненої комбайном зеленої маси і вивантажується через силосопровід. При піднятті козирька висота і дальність кидання маси збільшується, при опусканні - відповідно зменшується. Приводиться в дію сталевим важелем, сполученим з гідроциліндром управління козирька через сталевий трос малого перетину. Управління гідроциліндром козирька проводиться трактористом-механізатором з кабіни трактора.
Призначений для створення та направлення до місця вивантаження організованого потоку подрібненої зеленої маси, а також підтримки швидкості, заданої швирялкою комбайна, порцій зеленої маси. Оснащений гідравлічним механізмом установки напряму вивантаження зеленого корму. Гідроциліндром цього механізму управляє тракторист-механізатор також з кабіни трактора. Призначений для створення напрямку руху подрібненої комбайном зеленої маси і вивантажується через силосопровід. При піднятті козирька висота і дальність кидання маси збільшується, при опусканні - відповідно зменшується. Приводиться в дію сталевим важелем, сполученим з гідроциліндром управління козирька через сталевий трос малого перетину. Управління гідроциліндром козирька проводиться трактористом-механізатором з кабіни трактора.

Силосопровід

Призначений для створення та направлення до місця вивантаження організованого потоку подрібненої зеленої маси, а також підтримки швидкості, заданої швирялкою комбайна, порцій зеленої маси. Оснащений гідравлічним механізмом установки напряму вивантаження зеленого корму. Гідроциліндром цього механізму управляє тракторист-механізатор також з кабіни трактора.

Горловина

Призначена для збору подрібненої зеленої маси на виході з відсіку швирялки комбайна і формування її організованого потоку з окремих порцій, що направляються в горловину лопатками швирялки, після чого сформований потік маси направляється в силосопровід.

2. Привід ротора комбайна

Призначений для створення крутного моменту на робочому органі комбайна - роторі з ножами. Кінематична схема складається з: карданного валу ВВП, проміжних карданних валів, шарнірів карданних з муфтами (обгінної і фракційної), підвищуючого редуктора, 3-х-струмчатих (провідного і веденого) шківів, приводних ременів, натяжителя і самого ротора.

Карданний вал ВВП (окрема зйомна частина)

Призначений для сприйняття крутного моменту від виходу вала відбору потужності (ВВП) трактора і подальшої передачі його на ротор через наступні елементи кінематичної схеми комбайна. У стандартному варіанті виконання комбайна (серійний випуск) має втулки на 6-ть шліців, при індивідуальному замовленні (несерійний випуск) комбайн оснащується ВВП на 8-м шліців.

Проміжні карданні вали

Призначені для передачі крутного моменту від ВВП-кардана далі на наступні частини схеми приводу ротора комбайна. Стандартне виконання - на 6-ть шліців.

Шарніри карданні з муфтами (фракційна та обгонна)

Призначені для передачі крутного моменту на ротор комбайна і захисту його від виникаючих раптових (експлуатаційних і аварійних) пікових навантажень. Складаються з шарніра карданного і муфти.

Редуктор (підвищуючий)

Призначений для приймання крутного моменту від ВВП трактора і обробки його (підвищення числа обертів) для досягнення конструктивно заданого числа обертів ротора комбайна. Підвищувальний коефіцієнт 1,05 (на вході в редуктор 1 000 об / хв, на виході з редуктора 1 050 об / хв). Коефіцієнт забезпечується сполученої Т-подібною парою конічних шестерень.

3-х-струмчаті шківи (ведучий і ведений)

Призначені для отримання крутного моменту від редуктора і передачі його на ротор комбайна. За рахунок різниці діаметрів створюють додатковий підвищувальний коефіцієнт (1,005 об / хв), що незначно збільшує швидкість обертання ротора комбайна, поліпшуючи якість подрібнення скошеної зеленої маси.

Привідні ремні

Призначені для передачі обертання від ведучого шківа (шків редуктора) на ведений шків (шків ротора), з'єднують зазначені шківи в гнучку кінематичну систему. Ремені гладкі, пірамідального перетину.

Натяжитель

Призначений для забезпечення встановленого робочого натягу приводних ременів з метою недопущення їх прослизання в струмках шнеків (провідного і веденого) і якісної передачі крутного моменту від ведучого шківа до веденого.

 

Ротор комбайна

3. Механізми захисту комбайна

Захист кінематичної схеми комбайна здійснений, головним чином, застосуванням у зазначеній схемі двох шарнірів карданних з муфтами (фракційного і обгінної). При цьому шарніри карданні, нероз'ємно-з'єднані з муфтами, призначені суто для включення самих муфт в згадану схему.

 

Шарнір карданний з муфтою фракційною

Запобіжна дискова муфта сухого тертя з пружинним притиском (фракційна муфта) використовується для зчеплення, роз'єднання і плавного з'єднання вхідного і вихідного проміжних карданних валів комбайна Рось за допомогою тертя. Під час включення в роботу фрикційної муфти крутний момент на відомому валу зростає поступально і паралельно зі збільшенням сили взаємного притиснення поверхонь тертя. Це дозволяє з'єднувати вали під навантаженням і зі значною початковою різницею їх кутових швидкостей. У процесі включення муфта пробуксовує, а розгін веденого вала здійснюється плавно, без ударів. Ця муфта призначена для роз'єднання вхідного і вихідного проміжних карданних валів в разі перевищення граничної величини крутного моменту.
Муфта вільного ходу (обгонна муфта) призначена для передачі крутного моменту від проміжного карданного валу до редуктора комбайна і захисту кінематичної схеми комбайна від поломок і пошкоджень при різкому зниженні оборотів або раптової повної зупинки вала ВВП трактора або ротора комбайна (наїзд на перешкоду, потрапляння сторонніх предметів під ротор, намотування дроту, шпагату та ін. предметів на ротор з його різким гальмуванням).
Захист кінематичної схеми комбайна здійснюється, головним чином, застосуванням у зазначеній схемі двох шарнірів карданних з муфтами (фракційної і обгінної). При цьому шарніри карданні, нероз'ємно-зчеплені з муфтами, призначені суто для включення самих муфт в згадану схему.

4. Ротор з ножами

Головний робочий орган комбайна, призначений для скошування з одночасним подрібненням рослинної маси і транспортування її в відсік шнека. На кронштейнах ротора встановлені вільно-повислі сталеві ножі S-подібної форми товщиною 8 мм (стандарт), що мають 3-х-сторонню заточку (з боків і на передньому торці), зміцнений термообробкою (струмами високої частоти) .

Труба ротора з ножами, які навішені на кронштейни, рядно розташовані на роторі з кутовою відстанню між ними 120 градусів, центрується в заводських умовах для виключення радіального биття, що може привести до руйнування підшипникових опор ротора, шпонкових з'єднань і самих складових елементів кінематичної схеми комбайна (валів, шківів і т.д.).
Заводське центрування проводиться в два етапи: 1-й - центрування ротора з ножами на спеціальному стенді, 2-й - прокрутка на випробувальному стенді ротора з ножами, встановленими на комбайн. Висока якість заводського центрування забезпечує тривалу, ефективну і безаварійну експлуатацію комбайна Рось.

5. Шнек комбайна. Швирялка

Шнек

Призначений для збирання скошеної і подрібненої ножами ротора рослинної маси, і подачі (транспортування) її у відсік швирялки. Плавна подача рослинної маси здійснюється витками гвинтової форми, навареними на вал шнека, розміщеними консольно на підшипникових опорах.

Швирялка

Розташована в спеціальному відсіку комбайна, призначена для приймання рослинної маси і викидання її порцій у горловину на подальше вивантаження через силосопровід. Поділ подрібненої маси на окремі порції здійснюється лопатками швирялки (всього - 6 шт.). Для рівномірності розподілу маси на порції кожна лопатка має зовнішні заточені межі (бічні і торцеву), а в корпусі відсіку швирялки додатково встановлена ​​пластина-дільник, також має заточену грань. При розподілі маси технологічною парою "лопатка-дільник" також забезпечує додаткове подрібнення подрібнюючої рослинної маси.
Для рівномірності подачі скошеної маси і формування організованого (практично суцільного) потоку швирялка має 6 лопаток. Щоб виключити пропуск маси при виконанні операції "розподіл- кидання" і накопичення її в нижній частині відсіку, швирялка має механізм регулювання зазору між лопатками і внутрішніми поверхнями корпусу відсіку швирялки і пластиною-дільником. В процесі обробки скошеної і подрібненої рослинної маси в відсіку швирялки відбувається її розпушування повітрям, засмоктує в відсік швирялки через спеціальні вентиляційні отвори. Через них (при необхідності) також можливе очищення відсіку швирялки від накопиченої клейковини рослинної маси.

 

6. Механізм копіювання рельєфу. Механізм регулювання висоти зрізу

Механізм копіювання рельєфу і механізм регулювання висоти зрізу конструктивно знаходяться в задній частині корпусу комбайна, суміщені в загальний технологічний вузол.

 

Механізм копіювання рельєфа

Важелі шарнірно-пружинного типу, призначені для плавного руху ріжучого вузла (ротора з ножами) комбайна Рось паралельно профілю поля для забезпечення нормальної експлуатації сільгоспмашини і виключення її перекосу під час руху по полю через поверхневі нерівності його рельєфу.

 

Механізм регулювання висоти зрізу

Призначений для установки необхідної по агро- технологічним завданням висоти зрізу заготовлюючої рослинної маси. Гідроциліндр односторонньої дії, що виконує це завдання дистанційно управляється трактористом-механізатором з кабіни трактора. Механізм має також важіль переходу колісного ходу, з'єднаний зі штоком гідроциліндра, з описаного вище "робочого" в "транспортний" стан, коли дорожній просвіт в 200 мм фіксується механічним шляхом (установкою фіксатора), щоб при русі по дорозі комбайн не вдарився нижньою частиною корпусу по дорожньому полотні при перевищенні гранично-допустимої швидкості буксируванні 20 км / год або через поганий стан дорожнього покриття.

ПЕРЕВАГИ

1. Козирьок силосопроводу. Силосопровід з горловиною кормозбирального комбайна ROS-2

Призначений для створення напрямку руху подрібненої комбайном зеленої маси і вивантажується через силосопровід. При піднятті козирька висота і дальність кидання маси збільшується, при опусканні - відповідно зменшується. Приводиться в дію сталевим важелем, сполученим з гідроциліндром управління козирька через сталевий трос малого перетину. Управління гідроциліндром козирька проводиться трактористом-механізатором з кабіни трактора.
Призначений для створення та направлення до місця вивантаження організованого потоку подрібненої зеленої маси, а також підтримки швидкості, заданої швирялкою комбайна, порцій зеленої маси. Оснащений гідравлічним механізмом установки напряму вивантаження зеленого корму. Гідроциліндром цього механізму управляє тракторист-механізатор також з кабіни трактора. Призначений для створення напрямку руху подрібненої комбайном зеленої маси і вивантажується через силосопровід. При піднятті козирька висота і дальність кидання маси збільшується, при опусканні - відповідно зменшується. Приводиться в дію сталевим важелем, сполученим з гідроциліндром управління козирька через сталевий трос малого перетину. Управління гідроциліндром козирька проводиться трактористом-механізатором з кабіни трактора.

Силосопровід

Призначений для створення та направлення до місця вивантаження організованого потоку подрібненої зеленої маси, а також підтримки швидкості, заданої швирялкою комбайна, порцій зеленої маси. Оснащений гідравлічним механізмом установки напряму вивантаження зеленого корму. Гідроциліндром цього механізму управляє тракторист-механізатор також з кабіни трактора.

Горловина

Призначена для збору подрібненої зеленої маси на виході з відсіку швирялки комбайна і формування її організованого потоку з окремих порцій, що направляються в горловину лопатками швирялки, після чого сформований потік маси направляється в силосопровід.

2. Привід ротора комбайна

Призначений для створення крутного моменту на робочому органі комбайна - роторі з ножами. Кінематична схема складається з: карданного валу ВВП, проміжних карданних валів, шарнірів карданних з муфтами (обгінної і фракційної), підвищуючого редуктора, 3-х-струмчатих (провідного і веденого) шківів, приводних ременів, натяжителя і самого ротора.

Карданний вал ВВП (окрема зйомна частина)

Призначений для сприйняття крутного моменту від виходу вала відбору потужності (ВВП) трактора і подальшої передачі його на ротор через наступні елементи кінематичної схеми комбайна. У стандартному варіанті виконання комбайна (серійний випуск) має втулки на 6-ть шліців, при індивідуальному замовленні (несерійний випуск) комбайн оснащується ВВП на 8-м шліців.

Проміжні карданні вали

Призначені для передачі крутного моменту від ВВП-кардана далі на наступні частини схеми приводу ротора комбайна. Стандартне виконання - на 6-ть шліців.

Шарніри карданні з муфтами (фракційна та обгонна)

Призначені для передачі крутного моменту на ротор комбайна і захисту його від виникаючих раптових (експлуатаційних і аварійних) пікових навантажень. Складаються з шарніра карданного і муфти.

Редуктор (підвищуючий)

Призначений для приймання крутного моменту від ВВП трактора і обробки його (підвищення числа обертів) для досягнення конструктивно заданого числа обертів ротора комбайна. Підвищувальний коефіцієнт 1,05 (на вході в редуктор 1 000 об / хв, на виході з редуктора 1 050 об / хв). Коефіцієнт забезпечується сполученої Т-подібною парою конічних шестерень. Обслуговуються, ремонт тільки в умовах заводу-виробника.

3-х-струмчаті шківи (ведучий і ведений)

Призначені для отримання крутного моменту від редуктора і передачі його на ротор комбайна. За рахунок різниці діаметрів створюють додатковий підвищувальний коефіцієнт (1,005 об / хв), що незначно збільшує швидкість обертання ротора комбайна, поліпшуючи якість подрібнення скошеної зеленої маси.

Привідні ремні

Призначені для передачі обертання від ведучого шківа (шків редуктора) на ведений шків (шків ротора), з'єднують зазначені шківи в гнучку кінематичну систему. Ремені гладкі, пірамідального перетину.

Натяжитель

Призначений для забезпечення встановленого робочого натягу приводних ременів з метою недопущення їх прослизання в струмках шнеків (провідного і веденого) і якісної передачі крутного моменту від ведучого шківа до веденого.

 

Ротор комбайна

3. Механізми захисту комбайна

Захист кінематичної схеми комбайна здійснений, головним чином, застосуванням у зазначеній схемі двох шарнірів карданних з муфтами (фракційного і обгінної). При цьому шарніри карданні, нероз'ємно-з'єднані з муфтами, призначені суто для включення самих муфт в згадану схему.

 

Шарнір карданний з муфтою фракційною

Запобіжна дискова муфта сухого тертя з пружинним притиском (фракційна муфта) використовується для зчеплення, роз'єднання і плавного з'єднання вхідного і вихідного проміжних карданних валів комбайна Рось за допомогою тертя. Під час включення в роботу фрикційної муфти крутний момент на відомому валу зростає поступально і паралельно зі збільшенням сили взаємного притиснення поверхонь тертя. Це дозволяє з'єднувати вали під навантаженням і зі значною початковою різницею їх кутових швидкостей. У процесі включення муфта пробуксовує, а розгін веденого вала здійснюється плавно, без ударів. Ця муфта призначена для роз'єднання вхідного і вихідного проміжних карданних валів в разі перевищення граничної величини крутного моменту.
Муфта вільного ходу (обгонна муфта) призначена для передачі крутного моменту від проміжного карданного валу до редуктора комбайна і захисту кінематичної схеми комбайна від поломок і пошкоджень при різкому зниженні оборотів або раптової повної зупинки вала ВВП трактора або ротора комбайна (наїзд на перешкоду, потрапляння сторонніх предметів під ротор, намотування дроту, шпагату та ін. предметів на ротор з його різким гальмуванням).
Захист кінематичної схеми комбайна здійснюється, головним чином, застосуванням у зазначеній схемі двох шарнірів карданних з муфтами (фракційної і обгінної). При цьому шарніри карданні, нероз'ємно-зчеплені з муфтами, призначені суто для включення самих муфт в згадану схему.

4. Ротор з ножами

Головний робочий орган комбайна, призначений для скошування з одночасним подрібненням рослинної маси і транспортування її в відсік шнека. На кронштейнах ротора встановлені вільно-повислі сталеві ножі S-подібної форми товщиною 8 мм (стандарт), що мають 3-х-сторонню заточку (з боків і на передньому торці), зміцнений термообробкою (струмами високої частоти) .

Труба ротора з ножами, які навішені на кронштейни, рядно розташовані на роторі з кутовою відстанню між ними 120 градусів, центрується в заводських умовах для виключення радіального биття, що може привести до руйнування підшипникових опор ротора, шпонкових з'єднань і самих складових елементів кінематичної схеми комбайна (валів, шківів і т.д.).
Заводське центрування проводиться в два етапи: 1-й - центрування ротора з ножами на спеціальному стенді, 2-й - прокрутка на випробувальному стенді ротора з ножами, встановленими на комбайн. Висока якість заводського центрування забезпечує тривалу, ефективну і безаварійну експлуатацію комбайна Рось.

5. Шнек комбайна. Швирялка

Шнек

Призначений для збирання скошеної і подрібненої ножами ротора рослинної маси, і подачі (транспортування) її у відсік швирялки. Плавна подача рослинної маси здійснюється витками гвинтової форми, навареними на вал шнека, розміщеними консольно на підшипникових опорах.

Швирялка

Розташована в спеціальному відсіку комбайна, призначена для приймання рослинної маси і викидання її порцій у горловину на подальше вивантаження через силосопровід. Поділ подрібненої маси на окремі порції здійснюється лопатками швирялки (всього - 6 шт.). Для рівномірності розподілу маси на порції кожна лопатка має зовнішні заточені межі (бічні і торцеву), а в корпусі відсіку швирялки додатково встановлена ​​пластина-дільник, також має заточену грань. При розподілі маси технологічною парою "лопатка-дільник" також забезпечує додаткове подрібнення подрібнюючої рослинної маси.
Для рівномірності подачі скошеної маси і формування організованого (практично суцільного) потоку швирялка має 6 лопаток. Щоб виключити пропуск маси при виконанні операції "розподіл- кидання" і накопичення її в нижній частині відсіку, швирялка має механізм регулювання зазору між лопатками і внутрішніми поверхнями корпусу відсіку швирялки і пластиною-дільником. В процесі обробки скошеної і подрібненої рослинної маси в відсіку швирялки відбувається її розпушування повітрям, засмоктує в відсік швирялки через спеціальні вентиляційні отвори. Через них (при необхідності) також можливе очищення відсіку швирялки від накопиченої клейковини рослинної маси.

 

6. Механізм копіювання рельєфу. Механізм регулювання висоти зрізу

Механізм копіювання рельєфу і механізм регулювання висоти зрізу конструктивно знаходяться в задній частині корпусу комбайна, суміщені в загальний технологічний вузол.

 

Механізм копіювання рельєфа

Важелі шарнірно-пружинного типу, призначені для плавного руху ріжучого вузла (ротора з ножами) комбайна Рось паралельно профілю поля для забезпечення нормальної експлуатації сільгоспмашини і виключення її перекосу під час руху по полю через поверхневі нерівності його рельєфу.

 

Механізм регулювання висоти зрізу

Призначений для установки необхідної по агро- технологічним завданням висоти зрізу заготовлюючої рослинної маси. Гідроциліндр односторонньої дії, що виконує це завдання дистанційно управляється трактористом-механізатором з кабіни трактора. Механізм має також важіль переходу колісного ходу, з'єднаний зі штоком гідроциліндра, з описаного вище "робочого" в "транспортний" стан, коли дорожній просвіт в 200 мм фіксується механічним шляхом (установкою фіксатора), щоб при русі по дорозі комбайн не вдарився нижньою частиною корпусу по дорожньому полотні при перевищенні гранично-допустимої швидкості буксируванні 20 км / год або через поганий стан дорожнього покриття.

Технічні характеристики

Тип агрегату Причіпний
Ширина захвату, м 2,0
Кількість ріжучих ножів, шт 45
Продуктивність при скошуванні, т/год 15
Продуктивність, т/год 15
Висота встановлення ріжучого апарату, min/max, мм 60/150
Робоча швидкість, км/год 8
Довжина частин подрібненої маси, мм
150
Кількість робочих органів, шт 45
Маса, кг 1260
Габаритні розміри, м (довжина / ширина / висота) 5,05(4,20)/3,65(3,00)/4,00(2,42)
Габаритні розміри в робочому положені, мм 5050/3650/4000
Габаритні розміри в транспортному положені, мм 4200/3000/2420
Потужність трактора, к.с. 55..80


Фото

НАШІ КОНТАКТИ

Адреса

Україна

м.Біла Церква,
б-р Михайла Грушевського, 15

м. Кременчуг,
вул. Салганна, 16

ВІДДІЛ ПРОДАЖІВ

ВІДДІЛ ПОСТАЧАННЯ