КАТОК ДВОХРЯДНИЙ Ущільнювальний CAT-UP-2-4

Прикочування ґрунту — обов’язковий інструмент ресурсозберігаючого землеробства для підвищення врожайності

При здійсненні оранки плуги виробляють розпушування ґрунту та його інтенсивне фарбування, внаслідок чого в обробленому шарі багаторазово збільшується обсяг пір. У процесі оранки порушується природне ущільнення верхнього шару грунту, і руйнуються внутрішні капіляри, внаслідок чого оброблений шар насичується повітрям і швидше прогрівається. Як правило, в інтенсивних сівозмінах немає достатнього часу для осідання ґрунту та природного ущільнення ґрунту. Через це необхідно запобігати висушуванню зораного шару.

Пропонується під час проведення оранки разом із плугом використовувати ґрунтоущільнювачі. Спільне застосування плуга з котками забезпечує коткування обробленого шару саме в той час, коли грунт знаходиться ще у вологому стані і може бути ущільнена на всю глибину оранки. При цьому забезпечується гарне фарбування пласта з формуванням дрібнокомкуватої структури, що дозволяє відновити капіляри і забезпечити підхід вологи до насіннєвого ложа, а також виключити висушування ораного ґрунту. Особливо він ефективний під час підготовки ґрунту під ріпак, коли дуже важливо зберегти вологу за відсутності опадів.

Основні технічні характеристики К2У
Робоча ширина захвату, мм
1,6
2,0
2,4
2,8
3,2
3,6
Кількість дисків, шт
16
20
24
28
32
36
Маса (розрахункова), кг
1530
1730
1930
2130
2330
2530
Кількість рядів
дворядний
Діаметр кільця ущільнювального, мм
700
Крок сліду, мм
100
Спосіб агрегатування
причіпний, навісний
Необхідна потужність трактора, к.с.
від 80
Габаритні розміри в робочому положенні:
довжина, мм
5890
ширина, мм
1600
2000
2400
2800
3200
3600
висота, мм
1135

Після проходу ущільнюючої ковзанки відновлюються капілярні канали в коренеживаному шарі, внаслідок чого запобігає висушуванню ґрунту та активізує дію ґрунтових мікроорганізмів. А також руйнуються великі грудки землі.

Особливість конструкції ущільнювальної ковзанки дозволяє регулювати робочу ширину захоплення за допомогою простого пригвинчування або відгвинчування дисків між собою, що дає можливість використовувати його разом з плугом будь-якої ширини захоплення. Велика товщина дисків у зоні основного зносу забезпечує великий термін експлуатації ущільнювальної катки.

Форма дисків та їх профіль має унікальний спосіб з’єднання між собою, гарантуючи найвищу міцність та надійність зброї, незначне зношування навіть при роботі на кам’янистих ґрунтах. Так як у конструкції ущільнюючої ковзанки немає центральної осі, то це виключає забивання ґрунтом простору між кільцями. Крім цього, додаткове встановлення жорстких зносостійких чистиків, виконаних у вигляді стрічки з гумового полотна, забезпечує роботу котка без забивання. Крок дисків в одному ряду 200мм, а крок сліду ковзанки 100мм.

Ковзанка поставляється для роботи в зчіпці з оборотним плугом або на фронтальній навішуванні трактора з діаметром дисків 700мм і з профілем 45градусів.

Причіпне дишло катка має регулювання за довжиною та висотою. Висота точки приєднання дишла до уловлювача ковзанки регулюється і може встановлюватися для різних глибин оранки.

Плуг з катком

Ця комбінація є ефективною, що дозволяє заощадити щонайменше один прохід трактора в період майбутньої передпосівної підготовки.

Прикладаючи тиск кожного колеса більше 70 кг, клиноподібні диски легко прокладають свій шлях через борозни плуга і при цьому дроблять грудки, вирівнюють і ущільнюють грунт. Це забезпечує швидке відновлення капілярності ґрунту.

Переваги комбінування плуга з катком К2У:

  • Економічна ефективність за рахунок комбінування двох агрегатів тим самим зменшуються витрати більш ніж 30% (економія часу, витрата палива тощо).
  • Неперевершений результат випробувань у порівнянні з традиційними причіпними катками.
  • Найкращий спосіб досягнення раннього проростання.
  • Зменшує проблеми, пов’язані з післяпосівними посухами.
  • Готовність до сівби на легких та середніх ґрунтах.
  • Скорочує час на підготовку насіннєвого ложа на важких ґрунтах.
  • Зручний та безпечний під час транспортування.