КАТОК однорядний ущільнювач CAT-UP-K1U

Прикочування ґрунту — обов’язковий інструмент ресурсозберігаючого землеробства для підвищення врожайності

При здійсненні оранки плуги виробляють розпушування ґрунту та його інтенсивне фарбування, внаслідок чого в обробленому шарі багаторазово збільшується обсяг пір. У процесі оранки порушується природне ущільнення верхнього шару грунту, і руйнуються внутрішні капіляри, внаслідок чого оброблений шар насичується повітрям і швидше прогрівається. Як правило, в інтенсивних сівозмінах немає достатнього часу для осідання ґрунту та природного ущільнення ґрунту. Через це необхідно запобігати висушуванню зораного шару.

Пропонується під час проведення оранки разом із плугом використовувати ґрунтоущільнювачі. Спільне застосування плуга з котками забезпечує коткування обробленого шару саме в той час, коли грунт знаходиться ще у вологому стані і може бути ущільнена на всю глибину оранки. При цьому забезпечується гарне фарбування пласта з формуванням дрібнокомкуватої структури, що дозволяє відновити капіляри і забезпечити підхід вологи до насіннєвого ложа, а також виключити висушування ораного ґрунту. Особливо він ефективний під час підготовки ґрунту під ріпак, коли дуже важливо зберегти вологу за відсутності опадів.

Основні технічні характеристики K1U
Робоча ширина захвату, мм
2,6
Кількість дисків, шт
14
Маса в базовій комплектації, кг
930
Кількість рядів
однорядний
Діаметр ущільнювального диска, мм
700
Крок сліду, мм
200
Спосіб агрегатування
навісний
Необхідна потужність трактора, к.с.
від 80
Габаритні розміри в робочому положенні:
довжина, мм
1100
ширина, мм
2600
висота, мм
1135

К1У на передній наважці ущільнює ґрунт, завдяки чому колеса трактора не провалюються і між колесами не утворюються гребені. Таким чином, він забезпечує найкращі умови для одержання точно та рівномірно підготовленого посівного ложа. Застосування на одному тракторі ковзанки К1У (передня навішування) та сівалки (задня навішування), дає високий ефект, зменшує енерговитрати при посівах культур удвічі. К1У може застосовуватися при оранні та посіві.